۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷:۰۸ | | نوشته ‌شده به دست jody | ( ) نظرات (0)

فيستول مقعد اصطلاح پزشكي  است كه به  آلوده  شدن  بين پوست و باز شدن عضلاني در پايان  دستگاه گوارش گفته ميشود.  فيستول مقعد در نتيجه يك عفونت در محل پوست مقعد است  كه معمولا نياز به درمان فيستول مقعدي دارد
فيستول مقعد شامل دهانه اي در اطراف مقعد مي باشد كه گهگاه از ان چرك خارج ميشود.در سراسر روده بزرگ و به ويژه در نزديكي محل خروج مدفوع (مقعد)، غده هايي وجود دارند كه مانند غده هاي عرق، مسئول ترشح موادي هستند كه بسته به نوع مواد مترشحه، نقش خود را در تامين سلامت كلي بدن ايفا مي كنند. دهانه ي اين غده ها به داخل روده باز مي شود و ترشحات آن ها از اين طريق به داخل روده بزرگ تخليه مي گردد.
 
ابتدا درباره ي ابسه مقعدي كه از علتهاي فيستول مقعد ميباشدتوضيح ميدهيم.
 
آبسه اطراف مقعد چيست؟اگر دهانه غده هايي كه در نزديكي مقعد هستند بسته شود، غده دچار عفونت مي گردد و تدريجا متورم مي شود و حاوي چرك خواهد شد. اين حالت باعث ايجاد آبسه در نزديكي مقعد مي گردد.
 
انواع و علائم آبسه مقعدي آبسه مقعدي ممكن است سطحي باشد و به صورت ورم همراه با درد شديد در لبه مقعد بروز كند. محل آبسه گرم تر از ساير نقاط است و ممكن است با قرمزي و التهاب بافت هاي اطراف نيز همراه باشد.
 
انواع سطحي آبسه هاي مقعدي، شايع ترين نوع آبسه هاي مقعدي هستند و در اين مبحث فقط به توضيح اين نوع پرداخته مي شود.
 
گاهي ممكن است چرك آبسه به قسمت هاي عميق تر نفوذ كند وانواع عمقي آبسه هاي مقعدي را ايجاد كند.
 
آبسه مقعدي به تدريج متورم تر و دردناك ترمي شود، به طوري كه راه رفتن و نشستن براي بيمار مشكل مي شود. گاهي نيز به طور خودبه خود دهانه آبسه باز مي شود و خون و چرك آن تخليه مي شوند و به دنبال تخليه چرك از شدت درد كاسته مي شود:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: فيستول , درمان فيستول, درمان فيستول با ليزر،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]