۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶:۱۲ | | نوشته ‌شده به دست jody | ( ) نظرات (0)

معمولا فيستول ها از آبسه ها ي درمان نشده ايجاد مي شوند. درمان نشدن به موقع فيستول منجر به ايجاد فيستول هاي متعدد مي شود و حتي طول فيستول بلندتر مي شود و متعاقبا جراحي وسيع تري را بيمار متحمل مي شود و طول درمان بيماري بيشتر خواهد شد. فيستول ها عفوني هستند و اگر درمان نشوند عفونت به ديگر نقاط بدن سرايت مي كند.
همانطور كه در تصوير زير مي بينيد فيستول ها انواع محتلفي دارند و از لحاظ عمق و طول فيستول متفاوت اند و با تعويق انداختن درمان باعث مي شويد فيستول حاد شود و عمق و طول آن بيشتر شود.
اگر فيستول درمان نشود
اگر آبسه مقعدي به موقع درمان نشود چه عوارضي ايجاد مي كند ؟عدم درمان به موقع اين بيماري باعث مي شود كه علائم عفونت گسترش پيدا كند و عفونت در بدن پخش شود. علت بروز فيستولمقعد مي تواند همين آبسه ها باشد. در صورت شديد شدن اين عارضه، بايد بافت هاي مرده در اطراف محل آبسه را برداشت.عدم درمان به موقع آبسه در افراد مسن و افراد مبتلا به بيماري قند يا افرادي كه توان جسمي كمي دارند، مي تواند خطر جاني هم داشته باشد.
آيا مي توان آبسه مقعد را با  بي حسي موضعي عمل كردبله  مي توان با رعايت شرايط مناسب و در نظر گرفتن شرايط بيمار آبسه مقعد را با بي حسي موضعي عمل جراحي كرد
در چه مواردي بيمار بايد براي عمل آبسه مقعد بيهوشي بگيرد و بستري شود
١- در صورتي كه بيمار نتواند بي حسي موضعي راتحمل كند
٢-جراح محيط مناسب عمل سرپايي نداشته باشد
٣-آبسه هاي ايسكيوركتال را نبايد با بي حسي موضعي عمل جراحي كرد
٤-بيماران ديابتي نبايد با بي حسي جراحي شوند
٥-بيماران داراي ضعف سيستم ايمني نيز مجاز به جراحي با بي حسي نيستند
آيا مي توان عمل فيستول  و آبسه را همزمان انجام داد؟بله مي شود آبسه و فيستول را با در نظر گرفتن موارد زير همزمان عمل جراحي كرد
اگر سوراخ داخلي فيستول مشخص بوده و پايين باشد بهتر است هنگام تخليه آبسه فيستول نيز عمل شود تا از عمل مجدد جلوگيري شود
اما اگر آبسه وسيع باشد و سوراخ داخلي مشخص نباشد يا بالا باشد بهتر است دستكاري نشود تا بيمار دچار عارضه بي اختياري مدفوع نشود:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: فيستول , درمان فيستول, درمان فيستول با ليزر،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]